Ошибана

Ошибана (пресована флористика) — різновид флористики, мистецтво створення художнiх композицiй з засушених рослинних матерiалiв — листя, квітів, трави, кори дерев, соломки, насіння, шкурки банана, листків кукурудзи, моху, тополиного пуху тощо.

Використовуючи натуральні компоненти, подаровані природою, можна малювати пейзажі, натюрморти, портрети, сюжетні картини і створювати квіткові композиції. При цьому необов’язково бути художником і мати спеціальну освіту, адже творити в союзі з природою може кожна людина.

Історія розвитку Мистецтво Ошибана прийшло до нас зі Сходу, з Японії, де майстерність створення мініатюр із сухих квітів почало розвиватися ще більше шестисот років тому. У далекі часи цим видом мистецтва володіли тільки самураї.

У далекі часи цим видом мистецтва володіли тільки самураї, адже Ошибана вимагає такої ж концентрації, як і мистецтво володіння мечем. Майстер створював картину з пресованих квітів неодмінно в стані тотальної присутності – «саторі». Пізніше складене зображення могло служити ключем, таким собі провідником для тих, хто був готовий безмовно пережити ті самі відчуття автора. Тому можна сказати, що для самураїв, що осягали шлях воїна, Ошибана була невід’ємною частиною життя, такою ж, як написання ієрогліфів.

Нині Міжнародне товариство майстрів пресованої флористики (IPFAS) домагається, щоб цю діяльність визнали не прикладним мистецтвом, а різновидом живопису. Картини з природного матеріалу так само довговічні, як і традиційні полотна.

А ось мої невеличкі спроби долучитися до цього виду мистецтва. Відеомонтаж презентації та віршовані слова теж мої.

One Reply to “Ошибана”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *