Як підготуватися до екзамену за 4 дні

 

Фото: mpoz.net

Тут викладено рекомендації для тих випадків, коли екзамен доведеться здавати в усній або письмовій формі за переліком теоретичних питань. В таких випадках, як правило, від студента вимагається розгорнута відповідь на питання. 

Для того, щоб підготуватися до екзамену, студенту цілком достатньо 3-4 днів. Звичайно, при умові, що студент за 4 дні до екзамену почув назву навчальної дисципліни не вперше. Хоча і у цьому випадку не все безнадійно.

Пам'ятайте, що протягом цих 4 днів слід обов'язково робити перерви у роботі для сніданку-обіду-вечері, прогулянок на свіжому повітрі та й просто відпочинку.

Що потрібно для того, щоб розпочати підготовку до екзамену:

1. Перелік екзаменаційних питань.

2. Конспект лекцій, підручники, методичні вказівки, виконані практичні роботи, довідники, додаткові матеріали, карти, атласи, електронні підручники - тобто весь той "арсенал", який накопичив студент за семестр, виконуючи завдання з дисципліни.

3. Чисті аркуші паперу (можна зошит), ручка/олівець. Це можна замінити і комп'ютером з принтером, але - ефективність буде менша. Чому? Про це колись згодом.

У перший день:
1. Поділіть всі питання у списку на три групи: "можу відповісти без підготовки", "щось знаю", "не знаю".
2. На окремих арушах коротко запишіть у вигляді тез або простого плану відповіді на питання, які не потребують підготовки.
3. Якщо питань, на які ви легко відповідаєте, зовсім мало, переходьте до тих питань, з яких "щось знаєте" і "не знаєте".  При цьому прогляньте конспекти, зверніться до тексту підручника та інших матеріалів. Відзначте ті питання, з яких у вас інформації немає зовсім - щодо них можна порадитися з друзями, звернутися за консультацією до викладача, взяти у бібліотеці інші підручники, спробувати знайти в Інтернет!
Результат роботи за день: ви налаштувалися на роботу, проглянули найлегші питання, визначили найважчі для себе питання навчальної дисципліни.

Другий день:
1. Працюємо з питаннями із категорії "щось знаю". Можливо доведеться сходити у бібліотеку, до друзів чи попрацювати у мережі Інтернет у пошуках інформації для підготовки відповідей на ці питання.

2. На окремих аркушах у тезисному вигляді пишемо відповідь на кожне питання, користуючись підібраними матеріалами.  За тими питаннями, у яких відчуваєте себе "профаном", варто зробити детальніші записи.

3. Після того як записи зроблені, спробуйте подумки, або краще - вголос відповісти на питання, які опрацьовані за день. Якщо це важко - іще раз прогляньте свої записи, доповніть і відкорегуйте їх.

Результат роботи за день: доповнено "арсенал" навчальних матеріалів для підготовки до екзамену, опрацьовано питання середнього рівня важкості.

Третій день:
1. Працюємо із найважчими питаннями - відмічених у перший день означкою "нічого не знаю". На окремих аркушах у тезисному вигляді пишемо відповідь на кожне питання, користуючись підібраними матеріалами.  За тими питаннями, у яких відчуваєте себе "профаном", варто зробити детальніші записи.

2. Після того як записи зроблені, спробуйте подумки, або краще - вголос відповісти на питання, які опрацьовані за день. Якщо це важко - іще раз прогляньте свої записи, доповніть і відкорегуйте їх.
3. По завершенню роботи прогляньте ВСІ питання і відзначте ті, які у вас все ще викликають труднощі, які не зовсім зрозумілі.
Результат роботи за день: в ідеальному випадку - опрацьовано всі найважчі питання, визначено питання щодо яких слід проконсультуватися у викладача.

Четвертий день:
Сходіть на консультацію до викладача. Як правило, її призначають напередодні іспиту. Можете проглянути свої записи. Але більшість дня присвятіть відпочинку, прогулянкам. Обов'язково потурбуйтеся про свій зовнішній вигляд, у якому ви з'явитесь на екзамені: одяг і взуття відповідного до цієї події стилю, охайна зачіска, а також - гарний настрій. І пам'ятайте, що одне з найважливіших правил перед екзаменом - добре виспатися!

День іспиту:
Просто йдіть на іспит і не хвилюйтеся! Свої записи можете прихопити із собою, якщо раптом буде час - можете проглянути їх, але тільки проглянути.

Одна відповідь Як підготуватися до екзамену за 4 дні

  1. Юля сказав:

    мдаааа….. гарні поради, правда на четвертому курсі перед географією я не спала, не знала таких вказівок, але найліпші вказівки, до того як зберегти нерви в порядку, і чого вчиться тільки в ночі?)))

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Roland Creation Studio